מר תהליך  


אנו חיים בעולם שבו הכל קורה בלחיצת כפתור. עולם אינטראקטיבי, חדשות הופכות לישנות תוך שניות והכל דרמטי!

לא מזמן, נפתחה מהדורת חדשות בכך שמטוס נוסעים מניו-יורק התנגש במכולה בנמל התעופה בן גוריון, על סיפונו 450 נוסעים. רק אחר כך ציינו שהוא היה במהירות 0 ובכלל לא היו נפגעים. מטרת הדיווח היתה קודם כל לייצר דרמה ופניקה...

בעולם כזה שבו מבטיחים הארה בחמש דקות ומשך אייטם בטלוויזיה נמדד בדקות ספורות או שניות אין זמן לתהליך. המדיה מכווצת לנו את מימד הזמן ואיתו את הסבלנות שלנו. הסבלנות למה? לתהליך.

בואו נתבונן לרגע מבחינה תחבירית על מילים בעלות תחביר דומה למילה תהליך:
תשליך - הפעולה היא בעצם ההשלכה
תקריב - הפעולה היא בעצם ההתקרבות
תהליך - הפעולה היא בעצם ההליכה

להליכה בדרך יש משמעות. לזמן שלוקח ללכת יש משמעות והוא זה שבונה את התהליך ואיתו את משמעותו.
אנשים רבים המגיעים לאימון רוצים שינוי ורוצים אותו כאן ועכשיו! אימון הוא מלכתחילה תהליך קצר מועד יחסית לצורות טיפול אחרות אך גם הוא לוקח זמן וטוב שכך.
  
דומה הדבר לצלילה: לא היית רוצה שמדריך הצלילה שלך יעלה אותך מעומק של30 מטר במהירות ממתחת לפני המים, נכון?

כשיש כבוד להיות התהליך תהליך אנו מאפשרים לבן ברית נוסף - לסבלנות - להצטרף אלינו למסע. אנו גם מושיבים בצד לרגע חלק מהביקורת וההלקאה העצמית על כך שלא התקדמנו מספיק ואנו פותחים דלת לידידתנו - ההנאה-  להצטרף לחברות ולהנות יחד אתנו ממנה.
  
תחשבו על זה - עובר שיוצא לאויר העולם לאחר תהליך מקוצר של 5 חודשים ברחם לא שורד. הטבע לא נמצא שם בשביל לתת לו פרס על כך שקיצר תהליכים אלא להפך.

יש לתת כבוד לתהליך. לשמוח בו! להבין שחלקו מורכב מעליות וחלקו ממורדות, חלקו ממישור וחלקו מבאמפרים לא צפויים אבל הכל ביחד משרת אותנו במטרה אל השינוי. קצב כזה מוליך אותנו קדימה בהדרגה, מאפשר לגופנו ולנפשנו להסתגל למצב החדש לאט לאט כיוון שכך אנו יודעים להתמודד וכך אנו צומחים.
  
אז ברכו על התהליכים אותם אתם יוצרים במודע בחייכם, שימחו איתם והיו גאים על כך שהם לוקחים לכם זמן. זוהי מהותם וזהו חלק מהנוסחה שגופכם מכיר ליצירת שינוי אמיתי ומתמשך.
  
לחיי התהליך!לשיחת ווידאו עם דני וולקן
טל: 03-5326708 נייד: 3648964- 052 פקס: 03-5323854

דוא"ל : vulkand@bezeqint.net

Powered By EcomTrade