מה ההבדל בין משפחה אמיתית למזויפת  


משפחה אמיתית היא קבוצה מלוכדת ומחוייבת לכל החיים. היא מבוססת על הורים דואגים ומעניקים אשר מביאים ילדים, בונים עבורם תשתית לחיים ומסייעים להם נפשית, רגשית וכלכלית כל חייהם עד יום מותם.

משפחה אמיתית דומה לחברה עסקית, במובן זה שבעלי החברה חייבים להשקיע, לטפח ולהזין את החברה כל הזמן, ללא הפוגה, ללא מנוחה כל חייהם - כדי להגיע לשגשוג, לעוצמה ולהצלחה. אחרת החברה שלהם תתחיל להתנוון ובסופו של דבר
היא תקרוס, בדומה למשפחה מפורקת ומוזנחת שהיא מפוצלת, חלשה, מפוררת ומסכנה.

משפחה מזוייפת היא משפחה מפולגת ומפוצלת. אמנם ההורים מביאים ילדים ויוצרים לכאורה תא משפחתי, אבל למעשה אין שום מחוייבות של ההורים לטיפוח ילדי המשפחה ולהזנת התא המשפחתי באופן משמעותי ועמוק.

משפחה מזוייפת היא משפחה ללא נשמה, ללא מהות וללא מחוייבות. בפועל, כל אחד מחברי המשפחה צריך לשרוד בעצמו ובכוחותיו הוא, ההורים אינם מחוייבים לילדים עד הסוף אלא רק באופן חלקי ובמקום לבנות ולטפח את הילדים הם מזניחים, פוגעים, מנצלים, מתנערים מאחריות ומתעסקים בעיקר בעצמם.

במשפחה אמיתית הילדים הם המרכז והפרי של המשפחה. ללא ילדים אין משמעות למשפחה וכל הייעוד של ההורים הוא הילדים, רווחתם ואושרם. במשפחה אמיתית המעורבות והסיוע של ההורים לילדים הוא עצומה והיא מתרחשת ברמה היומיומית ומלווה בחום, באהבה, בדאגה ובאכפתיות אינסופית.

במשפחה מזוייפת הילדים אינם במרכז הבית אלא בשוליים, לעיתים קרובות הם אפילו נתפסים כמטרד, כנטל וכטורח. הם אינם מהווים את עיקר שמחתם ודאגתם של ההורים. להיפך. במשפחה מזוייפת ההורים הם מרכז המשפחה, הילדים הם סרח עודף, ההזנחה כלפיהם היא שיטתית והציפייה מהם היא לא להטריד ולא להפריע. כשיש בעיות - האצבע המאשימה מופנית מיידית כלפי הילדים והם אלה שצריכים "לתקן" ולפתור את הבעיה המשפחתית, כי להורים אין עניין עמוק במשפחה.
 
בשביל מה מביאים ילדים?

זכות לכל החיים

במשפחה אמיתית ההורים דואגים, מסייעים, תומכים, מאמינים ודוחפים את הילדים שלהם כל החיים. ברבות הזמן הם גם תומכים ודוחפים את הנכדים ואת הנינים. הורים משפחתיים אמיתיים רואים בהקמת המשפחה ובשגשוגה זכות לכל החיים. הם חיים במחשבה שהמשפחה היא ההישג הגדול והמרכזי ביותר בחייהם, הרבה לפני הנאה אישית או גחמה או פנטזיה פרטית שלהם.

ואילו במשפחה מזוייפת, ההורים מבקשים להתנער מתפקידם המחייב כמה שיותר מהר, לשלוח את הילדים לעצמאות ולהתפנות לחייהם האישיים והפרטיים, להנאות שלהם ולמימוש העצמי שלהם, כאילו שתפקידם של ההורים מסתיים בנקודת זמן מסויימת שלאחריה ההורים "פטורים" מתפקידם.
 
  
 
וטיפ לסיום: במשפחה אמיתית להורים באמת אכפת מהילדים ברמה היומיומית, והם מוכנים לעשות הכל, כולל להקריב את כל מה שיש להם, עבור הילדים שלהם. במשפחה מזוייפת המושג קורבן אינו קיים. ההורים אינם מוכנים להקריב מעצמם למען הילדים, והילדים מוזנחים רגשית וכלכלית לכל חייהם.
לשיחת ווידאו עם דני וולקן
טל: 03-5326708 נייד: 3648964- 052 פקס: 03-5323854

דוא"ל : vulkand@bezeqint.net

Powered By EcomTrade