5 הכפתורים החמים שלא מספרים לך עליהם לפני החופה  


סנדרה רגב

במזל טוב התחלתם להתחתן, להקים משפחה ולהתחיל בחיים משותפים! הודעתם להורים, סגרתם אולם, שלחתם הזמנות והאירוע הגדול הגיע! הכל מושלם! הכל בלבן וזוהר, האורחים מחוייכים, ההורים גאים, החברים שמחים וצוהלים עבורכם המסיבה דוהרת אל תוך הלילה.

האהבה פשוט פורצת מתוככם והתחושה היא שהכל אפשרי! לנצח נאהב, נתמוך ונתמודד!
המשכתם בירח דבש מפנק וחזרתם הביתה להתחיל את החיים כזוג טרי שכל העולם לפניו!
ברכות!

אז למה, שנה , שנתיים כאשר השגרה הופכת ליוםיום, והילד הראשון מגיע אתם מוצאים עצמכם ב בתחושה חמוצה, שזה לא מה שחשבתם, שהריבים לא מסתיימים בליטופים סוערים במיטה, שהדיאלוג נעצר במי קם בלילה ולמה תמיד אני? ושלא כל כך בטוח שעשית את הבחירה הנכונה?

 אני רוצה לספר לכם על 5 הכפתורים החמים שנלחצים  בזוגיות בשנים הראשונות ואיך מי שמקדים לטפל, להתכונן ולמצוא דרך מבטיח לעצמו זוגיות מוצלחת לאורך שנים.

חלוקת מטלות הבית
 כפתור מס' 1 שנלחץ מיד עם מעבר לחיים משותפים ולידת הילד הראשון.
מי עושה מה? למה דווקא אני? בזה אני לא טוב! זה שייך לנשים? בזה רק גברים מטפלים!
חלוקת המטלות של קיום משק בית משפחתי הן הגורם מס' אחד לריבים וויכוחים שיכולים להביא לנתק בדיאלוג הזוגי לאט אבל בטוח!
ככל שתקדימו לחלק טוב יותר את המעמסה, לשוחח על מה מתאים לכל אחד ולהחליט מתי מתחלפים- ייטב לזוגיות המוצלחת לה אתם שואפים.

דרכי חינוך
כפתור מס' 2 שנלחץ עם לידת הילד הראשון.
לפעמים זה מתחיל כבר בהריון, לפעמים מיד לאחר הלידה, דרכי חינוך הם נושא מורכב וטעון מאוד.
מה מותר ומה אסור? מטפלת או אמא? תפקידי ההורה, גן קטן ואינטימי או גדול ומעורב? ממתקים? סוגי אוכל? שעות שינה? סדר יום..... ועוד ועוד.........
מהו ספר החוקים שאתם מתחילים לייצר עבור המשפחה המתהווה? כאשר הויכוחים על נושאים אלו צצים- שימו לב מי מדבר מגרונכם? קול מוכר מהבית......
כל אחד מכם מביא את ספר החוקים והמסורת המשפחתית מביתו, ככל שתקדימו לייצר חזון חינוכי משותף שמביא בחשבון את מה שהכי חשוב לכל אחד מכם, הילדים ירוויחו והזוגיות תפרח!

כסף, כסף, כסף
כפתור מס' 3 הוא כמובן הכסף.
מוצר נדיר בין זוגות בתחילת דרכם. עד עכשיו כל אחד חי מהכנסותיו הוא, ההוצאות לא היו מדווחות לשני, יכולנו לפוצץ חצי משכורת על שמלה או גאדג'ט חדש מבלי להרגיש ומבלי לתת דין וחשבון לאף אחד
בשלב הזה של חיי המשפחה נכנסות מחויבויות כספיות רציניות שמגבילות ומייצרות קרקע פוריה לויכוחים, חוסר הסכמה ותחושה של מחסור לפעמים.
ניהול תקציב נכון , ראיה לטווח ארוך, התחשבות בשני, הבנה כי זה אפשרי ביחד,  יכולים להיות המפתח לפתרון הכפתור הענק הזה.
אהבה לא מספיקה כאן- יש צורך בעבודה מעשית ורצינית לקראת המטרה.

שחיקה באינטימיות
כפתור מס' 4 נכנס כבר לחדר המיטות
אין ספק כי זהו כפתור רגשי בעל משמעות עצמוה. לידת הילד הראשון מביאה לעיתים קרובות לשחיקה משמעותית באינטימיות בין בני הזוג, העייפות, הריכוז בילד, השינויים ההורמונלים, מראים את אותותיהם ויכולים לגרום לנתק בתקשורת, להתרחקות גופנית שתוביל להתרחקות רגשית ובסופו של דבר לפרידה.
טיפוח הזוגיות הרומנטית, יצירת זמן איכות זוגי, הקפדה על מרחב אינטימי ועבודה אישית מבטיחים שמירה על הניצוץ בתחום הרגיש מכל- האינטימיות. תפתיעו את עצמכם!

מילים, מילים, מילים
הכפתור האחרון הוא כפתור המילים, והכוונה היא על הדיאלוג הזוגי. פתאום מוצאים עצמם זוגות טריים בדיאלוג שרובו סובב סביב לוגיסטיקת הבית, מי קם? מי מנקה? מתי חוזרים מהעבודה, מי משלם חשבונות, מי לוקח לחוג, מי מנקה, תולה כביסה וכו'....
השיחות הארוכות אל תוך הלילה, בנושאים שמענינים אתכם, שבגללם אתם יחד, השיתוף הרגשי, התמיכה, נדחקים מתחת לערימת מטלות היוםיום .
חשוב מאוד מאוד לשמר דיאלוג ושיחה, לייצר זמן לכך, לא לשכוח מהו הנושא האהוב על בן הזוג, להביא ביביסיטר ולצאת לקפה לשוחח.
לשיחת ווידאו עם דני וולקן
טל: 03-5326708 נייד: 3648964- 052 פקס: 03-5323854

דוא"ל : vulkand@bezeqint.net

Powered By EcomTrade