אימון משפחתי  
זה קורה במשפחות הכי טובות. לצד תקופות שגרתיות המתנהלות על מי מנוחות, בין פיקניקים משותפים, זמן איכות משותף, כנות וחיבה, כל משפחה עוברת גם תקופות משבר מתישות - החל מוויכוחים נוקבים ועד מריבות הכוללות טריקות דלת זועמות, שמירת סודות, היעדרות מארוחות משפחתיות, הסתגרות בחדר ואי שיתוף במצוקות היומיום. לעתים המצב כל כך מתסכל ומייאש, עד שחלקנו מבקש עמוק בלב להשתייך ל’משפחה חדשה” ומתקשה להבליג על הסכסוכים ולעבור הלאה.
 
החיים המשפחתיים מורכבים משלל סיטואציות טעונות המזמנות לפתח ביתנו מגוון קשיים, ולכן כל משפחה  עשויה להיעזר בתהליך האימון ולהיתרם ממנו. 
 
גישת האימון כבשה בשנים האחרונות מעגל מסחרר של תחומים ונקשרה בעיקר לאימון עסקי וכלכלי הניתן כשירות לחברות היי טק ולתאגידים גדולים. אלא שמתברר כי ה"אימון" אינו כרוך רק ב"פעילות גופנית" במכון הכושר ולא בא לידי מיצוי רק בלשכות היי טק. גם משפחות המחפשות הכוונה והדרכה פונות למאמנים אישיים לקבלת ייעוץ.
 
חיזוק ההווה המשפחתי

אני מאמין כי כולנו זקוקים לתהליך של אימון. עם זאת, הוא אינו מהווה בשום פנים ואופן תחליף לטיפול פסיכולוגי, מרבית המאמנים בתחום אינם מגיעים מתחום הפסיכולוגיה ואף אינם מתפקדים על תקן של מטפלים.
COACING  הוא אימון לחשיבה משימתית, העוסק בכאן ועכשיו ולא במה שקרה. אנחנו עובדים על ההווה, מחזקים אותו ויוצרים עתיד טוב יותר למשפחה, באמצעות אימון פעיל, מכוון וממוקד, הכולל מטרות, פעולות ותוצאות".
 
מהי מטרת האימון המשפחתי?

מטרת האימון המשפחתי הוא "לעשות סדר" במשפחה, לפרום את ה"חוטים שהסתבכו" ולפתור את בעיית חוסר הגבולות האין סופי, את חוסר ההבנה, לגעת בבעיות כמו עצמאות ובגרות, שיתוף פעולה  ולהביא את המשפחה למצב שבו יודע כל אחד מה תפקידו וכיצד עליו לפעול כאינדיבידואל בתוך המשפחה".
 
תהליך האימון
בתחילת האימון משורטטת תמונה משפחתית רצויה תוך ברור ובדיקה של הערכים המשפחתיים שעל פיהם המשפחה תתנהל.
בהמשך מזוהה הפער בין המצוי לרצוי ונסללת דרך משותפת  ליצירת השינוי ולהגשמת העתיד המשפחתי הנבחר.
 
באימון המשפחתי מפגישים  את כל בני המשפחה יחדיו, ולאחר מכן  המאמן נפגש עם כל אחד מהם לחוד. במפגשים קובעים מטרות ברורות, מתאמים מטרות עם בני הזוג, קובעים סדרי עדיפויות ומאתרים פעולות להשגת מטרות. למעשה, זו בניה של  'תכנית עסקית' להשגת המטרות מטרות מוחשיות הנוגעות לתקשורת, התנהגויות, קונפליקטים, התנגדויות, הצלחה, יחסים ועוד.
 
מה יכול להפוך משפחה למאושרת?

הטיפ הגדול ביותר ליצירת משפחה מאושרת הוא ביצירת שפה חדשה - שפה מקדמת ומכוונת עתיד, שתאפשר שיחה פתוחה על ערכים אנושיים, ביניהם אושר.  שפה של ערכים מאפשרת בניית אווירה חיובית ורגועה יותר. לכל אחד במשפחה יש נקודות מבט שונות לגבי מהות האושר והחיים בכלל, ולשם כך יש צורך להגדירו מחדש עבור המשפחה הספציפית ובהתאם לצרכיה וערכיה.
השפה החדשה משתמשת בהקשבה פעילה, הבנה, נתינת כבוד לצרכיו של האחר, הצבת גבולות וכבוד הדדי וכו'. מהמשפחה נדרשת עבודת צוות ושיתוף פעולה לאורך כל התהליך. כל חבר במשפחה נדרש למחויבות מכסימאלית והתוצאות יכולות להיות מורגשות כבר לאחר מספר פגישות אחדות.
 
לתאום מפגש התנסות מיידי בלתי מחייב באימון משפחתי צרו קשר

לשיחת ווידאו עם דני וולקן
טל: 03-5326708 נייד: 3648964- 052 פקס: 03-5323854

דוא"ל : vulkand@bezeqint.net

Powered By EcomTrade